Страници

четвъртък, 15 ноември 2018 г.

One brand focus: Bioten


Здравейте, момичета!

Започвам серия от нов вид публикации – ревюта на няколко продукта от една марка. В такъв тип публикации ще правя разбор на продукти от дадена марка, които съм изпробвала и ще ви дам обективно мнение независимо дали всички те ми харесват или не ми харесват.

Наскоро поднових два мои любими продукта на марката Bioten и изпробвах още един техен продукт, така че стартирам поредицата с тази марка.


Ето кои са продуктите, които са на фокус в настоящата публикация:

Bioten Skin Moisture Face Cream


Bioten Skin Moisture е един от любимите ми хидратиращи кремове за лице, които обичам да подновявам отвреме-навреме. Този крем за лице можете да откриете почти навсякъде, където се предлага марката – от специализирани магазини до супермаркети. Цената му е около 5-6 лева. Количеството му е стандартно – 50 мл. Предназначен е за нормална и комбинирана кожа. Съдържа екстракт от дюля и хидро нутриенти, които запазват влагата в кожата.


Кремът е доста лек, с пухкава консистенция и попива доста бързо в кожата. Ароматът му е почти плодов, но не се задържа през деня. Подходящ е за дневен крем именно поради нежната си и лека текстура. Съставът му също е хубав – не съдържа парабени, оцветители и парафин. При мен хидратиращият ефект се задържа през деня, но вечер имам нужда от нещо по-подхранващо. Идеален ми е за нанасяне преди гримиране – моментално овлажнява кожата и я подготвя за нанасянето на грим. Няма матиращ ефект, въпреки, че е предназначен и за комбинирана кожа, така че ще се нуждаете от основа в този случай. Ако търсите леко и хидратиращо кремче с добър състав за ежедневна употреба препоръчвам ви Bioten Skin Moisture.

Bioten Skin Moisture All in 1 CC Cream


СС кремът на Bioten от същата серия ми е най-любимият CC крем от много време насам. Предлага се в два нюанса Light и Medium (моят е Light) за скромната сума от около 6-7 лв. (аз даже го взех на промоция за 4,30 лв.) Отново, както при кремът за лице, съставът му е изчистен от парабени и парафини. Във формулата му са вложени минерални пигменти и и естествени активни съставки. Съдържа и слънцезащитни филтри със защита SPF 20. Чела съм ревюта, където се споменава, че в съставът му присъстват алергени, така че ако имате проблемна или реактивна кожа, не ви го препоръчвам. Аз лично не съм имала проблеми с него, не съм имала зачервявания или запушване на порите.



СС кремът можете да нанасяте спокойно като хидратираш крем. Цветът му е много деликатен, изравнява се добре на кожата, но и позволява наслояване, ако искате по-плътно покритие. Гъстотата му е средна, наподобява фон дьо тен, но се разнася много лесно.  Не се усеща мазно на лицето, както фон дьо тен, но лесно се пренася върху дрехи, имайте предвид. Аз лично го предпочитам лятото, когато фон дьо тените са ми твърде тежки или в дни, когато не желая много грим, а само леко да изравня тена на кожата. При мен не мърда през деня, въпреки че кожата ми е мазна и си пипам лицето.

Bioten Skin Defence Anti-Wrinkle and Firming Eyecream



Околоочният крем на Bioten с нар купувам за пръв път. Четох много позитивни мнения за него и наистина кремчето си заслужава. Доста е достъпно – можете да го намерите в дрогериите и по-големите аптеки за цена под 10 лева. Съставът му е наистина много добър – съдържа пептиди и аминокиселини (анти-ейдж съставки), екстракт от нар, който е антиоксидант, хиалуронова киселина, комплекс PRO-ELASKIN, който стимулира производството на еластин и колаген. Основното му предназначение е да бори фините линии, да предотврати появата на бръчки около очите и да стимулира клетъчната регенерация.


Консистенцията му е много лека, почти гелообразна. На мен лично ми се отрази много добре. Кожата около очите ми се усеща много подхранена и хидратирана, сравнително добре се справя с подпухналите очи сутрин. Кремчето реално изглажда кожата и бори появата на фини линии. Аз все още нямам ясно изявени фини линии или бръчки (околоочният крем за препоръчва за възраст 35-45+), но със сигурност усетих стягане и изглаждане на кожата в тази област.


Вие имате ли любими продукти на Bioten? Споделете ми в коментарите! :)


Целувки,
Hris

неделя, 4 ноември 2018 г.

Козметични разочарования #1



Здравейте, момичета!

В днешната статия ще ви представя няколко продукта, които купих с голямо любипитство, някои от тях са много хвалени и блогъри се кълнат в техните качества, но при мен те не сработиха добре и нямам добри впечатления от тях. Разбира се, в тази статия не се опитвам да отрека коментираните продукти изцяло, просто те не са подходящи за мен или не постигнаха желания от мен ефект. 



Aussie Miracle Moist Shampoo


Aussie Miracle Moist Shampoo бе дълго желан от мен за проба шампоан. С години четох и слушах в Youtube колко страхотен е този шампоан, как прави косата невероятна и е щадящ към скалпа. Той не се намираше на българския пазар допреди година-две и него си закупих наистина с голям ентусиазъм. 

Шампоанът е известен с това, че съдържа австралийско масло от макадамия, което е много ценно за запазването на влагата в косата. Дотук всичко е чудесно. Първото, което не ми допадна в шампоана бе неговият състав - той почти по нищо не се различава от всеки друг дрогериен шампоан, а за цената му от около 12-15 лева (вече не си спомням за колко го купих) човек очаква повече. Ароматът му също не ми хареса. При първите няколко ползвания всичко беше чудесно - косата е мека, даже не беше необходимо да изплаквам два пъти косата с шампоана, защото я правеше скърцаща от чистота, беше мекичка. След определен период на ползване ефектът стана обратен - скалпът ми беше толкова пресушен и така започна да се лющи и сърбежът започваше още под душа. Косата изглеждаше сива и безжизнена. Моментално спрях употреба. Аз лично не го препоръчвам, ако имате чувствителен скалп, и не бих го купила отново.

Rimmel London Wake Me Up Foundation


Фон дьо тен-ът на Rimmel London Wake Me Up беше също много желан от мен продукт. Продуктът обещава да премахне следите от умора по лицето и да го озари. Съдържа малки брокатени частички, които трябва да озаряват и придадат свеж вид на лицето. Интересното в неговата гама бе, че аз имам един от най-светлите цветове, който всъщност си е тъмен. 

Когато го купих го ползвах ежедневно, докато не го замених с някой по-нов фон дьо тен :) След време пак се върнах към него, но проблемите, които имах с него и в началото и малко по-късно бяха същите - отразява ми се тежко върху кожата, запушва ми пори и ми образува както малки пъпчици, така и подкожни и болезнени. Опитах се да го смесвам и с други по-леки фон дьо тени, за да олекотя консистенцията и формулата му, но опитите не бяха сполучливи. Като човек с мазна и проблемна кожа няма как да продължа да го ползвам. Може би за момичета със суха кожа е по-подходящ.

Dove Pure Care Dry Oil


Помня, когато Dove изкараха на пазара олио за коса, как нямах търпение да го пробвам. Dove Pure Care Dry Oil закупих преди повече от година и оттогава го мъча да го изхабя. В състава си съдържа африканско масло от макадамия, кокосово масло, бадемово масло, слънчогледово масло, палмово! масло - на пръв поглед добри съставки, но и един купи силикони, които абсолютно по никакъв начин не подраниха косата ми. 

За дългата ми коса са ми необходими около 2 помпички, за да покрия върховете на косата и средните дължини, след което нанасям стилизиращ продукт. Разликите в качеството и дейстието на маслото бяха много явни в сравнение с маслата на CHI, които използвах допреди месец. Маслото не попива в косата, въпреки, че се води сухо. Ако прекалите кичурите стават мазни. Силиконовото усещане е много ясно изявено, защото след сешаор косата изглежда суха и без блясък. Ароматът му също не е нищо особено и след нанасяне изчезва. Не го препоръчвам и не бих го купила отново.

AVON Nail Experts Liquid Freeze


Този спрей за изсушаване на лака от AVON закупих след като ми свърши поредния дрогериен  изсушаващ спрей. Бях го купила за цена от около 3-4 лв. Обещава да съкрати времето за изсушаване на маникюра, като същевременно не пресушава кожичките около ноктите. За тази цел в спрея е вложено някакво масло, което го прави ужасно мазен и след напръскване всичко става ужасно мазно. И не, няма усещане за подхранване. Дали изсушава по-бързо маникюра - не мога да ви отговоря, защото се чудя как да се справя с мазнотията по ръцете ми. Бях го забравила в шкафа ми известно време, наскоро пак го извадих да го ползвам, но просто преживяването е ужасно. По-добре инвестирайте в някой по-добър и бързосъхнещ топ лак. Ако все пак държите в колекцията си да притежавате такъв продукт, количеството от 50 мл ще ви стигне с години. Ще потърся и други мнения за този продукт, но за мен той просто не се справя със задачата си.

Impala Gloss Focus Top Coat


Топ лакът на Impala Gloss Focus бях закупила от Елитис за скромната сума от около 2,50 лв. Тогава бяха внесли цяла серия и опаковките много ме примамиха, та даже си купих и два вида. Този специално обещава да създаде много гладка и лъскава повърхност на ноктите ви, почти като стъкло. Да, ама не точно. 

Наскоро пак се върнах към него, за да го поизхабя и да намаля количестото топ лакове в колекцията си. След като се лакирах, изчаках както си му е редът да ми поизсъхне лакът и нанесох този топ лак. На следвашия ден осъмнах с отпечатъци от чаршафите по ноктите ми, три дена по-късно лакът ми се събра, все едно съм се лакирала преди два чаца. А стъкленият блясък, който този топ лак трябваше да придаде на маникюра ми? Беше останал още на първата вечер някъде по чаршафите ми.

Това беше първата ми статия за покупки, които смятам за козметични разочарования. Ще превърна темата в поредица, тъй като дори лошият опит е добър опит и в процена на обмяна на съвети и информация е добре да сме информирани не само за положителните качества на козметичните продукти.


Целувки,

Hris